Minimální konfigurace pro hardware

Portál Eduma využívá k přenosu videa naši vlastní platformu. Ta využívá otevřený standard, který po celém světě využívá více než miliarda zařízení. Přesto má tento standard své limity a omezení. Níže si můžete přečíst minimálně hardwarové požadavky, které musíte na Edumě splnit, abyste ji mohli využívat soulady s provozním řádem.

Naši platformu podporuje celá řada zařízení od stolních počítačů až po mobilní telefony. Zde bychom Vás chtěli upozornit, abyste nevyužívali mobilní zařízení s malým displejem, ale pouze zařízení s úhlopříčkou nad 8 palců. Např. tablety, zařízení 2v1, notebooky a další.


Naši platformu podporují všechny tablety na platformě Android, které mají Android verze 4.1 (Jelly Bean) a vyšší. Na platformě iOS je třeba mít verzi iOS 9.0 a vyšší. Podporovány jsou tedy iPady 4. generace a novější.

Tablety dále musí mít přístup ke stabilní a rychlé Wi-Fi nebo LTE síti s minimální odezvou a rychlostí alespoň 4 megabity za sekundu. Rychlost a odezvu internetového připojení si můžete ověřit zde: http://rychlost.cz/.

Na noteboocích, 2v1 zařízeních a desktopech běžící na platformě Windows je třeba splnit minimální požadavky na internetový prohlížeč, který používáte k prohlížení Internetu. Vždy je podporovaná pouze nejnovější verze prohlížeče. Podporované prohlížeče jsou následující:
 

  • Google Chrome (v nejnovější verzi)
  • Google Chrome for Android (latest release version)

Dále je třeba využívat webkameru, která má rozlišení snímače alespoň 1.2 megapixelu a podporuje rozlišení alespoň 640 na 480 pixelů při 30 snímcích za vteřinu. Pro lepší kvalitu doporučujeme webkameru s rozlišením alespoň 1280 x 720 pixelů při 30 snímcích za vteřinu.

Dalším požadavkem je mikrofon. Zde je nutné mít alespoň vestavěný mikrofon ve vašem notebooku nebo tabletu. Pro nejlepší kvalitu hlavně pro učitele doporučujeme zakoupit náhlavní stereosluchátka s mikrofonem. Zlepšíte tak maximální kvalitu mluveného slova a zamezíte vzniku ozvěny.

Posledním požadavkem je stabilní internetové připojení s nízkou odezvou a rychlostí minimálně 4 megabity za sekundu. Rychlost a odezvu internetového připojení si můžete ověřit zde: http://rychlost.cz/.